Nawigacja

 • Pięciodniowy obóz w ramach projektu Interreg
  29.06.2018

  Zaptraszamy do obejrzenia galerii zdjec z obozu!

  ---> kliknij ---> Pięciodniowy obóz w ramach projektu Interreg.

 • Pięciodniowy obóz w Polsce 24-28.06.2018r

  Pięciodniowy obóz w Polsce 24-28.06.2018r
  29.06.2018

   

  W dniach 24-28 czerwca 2018r. Nasza szkoła była organizatorem pięciodniowego obozu polsko - niemieckiego w ramach Projektu „Transgraniczna edukacja w zielonej klasie ku lepszej przyszłości” realizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy oraz Freie Schule Boxberg/O.L z Niemiec.

  Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

  W pierwszym dniu pobytu uczniowie zwiedzali Muzeum Karkonoskie, które obecnie jest jednym z najatrakcyjniejszych obiektów muzealnych w Polsce i stanowi wizytówkę regionu. Zbiory muzeum to przede wszystkim kolekcja szkła artystycznego, wnętrze sudeckiej chałupy wiejskiej, historia Jeleniej Góry i okolic. Po obiedzie wędrując przez stare miasto uczestnicy poznawali zabytki Jeleniej Góry, które wcześniej podziwiali z wieży widokowej Bramy Zamkowej.

  W drugim dniu młodzież udała się do Leśnego Banku Genów w Kostyrzycy oraz Nadleśnictwa Śnieżka. Gdzie odbyły się warsztaty ogrodnicze. Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Leśnego Banku Genów przekazywana była informacja na temat działalności Leśnego Banku Genów jedynej o takim profilu prac jednostki organizacyjnej Lasów Państwowych, powołanej do ochrony leśnych zasobów genowych. W Kontenerowej szkółce leśnej uczniowie zaznajamiali się głównie z produkcją szkółkarską, realizowaną metodą kontenerową z wykorzystaniem procesu mikoryzacji, później uczyli się jak sporządzić sadzonki. Wszyscy chętnie próbowali swoich sił w sadzeniu roślin. Nagrodą za trud było otrzymanie własnego malutkiego drzewka.

  Po południu odpoczywali w Uzdrowisku Cieplice spacerując od strony ewangelickiego Kościoła Zbawiciela przeszli przez plac Piastowski deptakiem obok Pałacu Schaffgotschów – obecna Politechnika, przez Kościół par. pw. Św. Jana Chrzciciela Oglądali też wystawę plenerową Mikroświat oraz Pasieka Karkonoska przy Muzeum Przyrodniczym, następnie po przechadzce przez Park Zdrojowy i Park Norweski, relaksowali się w Termach Cieplickich. Korzystali z kompleksu basenów: sportowy, rekreacyjny z różnymi atrakcjami, zjeżdżalni oraz wyjątkowych atrakcji dwóch basenów termalnych.

  We wtorek młodzież poznawała najbardziej atrakcyjną turystycznie miejscowość w regionie – Karpacz tam m.in. Kościółek Wang wzniesiony na wzór najlepszych przykładów

  skandynawskiego drewnianego budownictwa sakralnego i stanowiącą bezcenne dzieło dawnej sztuki nordyckiej. W Aquaparku Tropikana regenerowali siły w kąpielach borowinowych, morskich i aromatycznych, mieli możliwość regeneracji układu oddechowego w Grocie solnej i tężni. Po smacznym obiedzie w Kuchni Polskiej wycieczkowicze udali się przełomem Bobru pomiędzy Jelenią Górą a Siedlęcinem do schroniska Perła Zachodu. Malownicza okolica, ciekawe formacje skalne i tajemnicze meandry rzeki Bóbr to tylko niektóre z licznych walorów tej trasy spacerowej.

  W środę na terenie szkoły odbywały się warsztaty sportowe samoobrony, zumby, komunikacyjne oraz konsultacje z preorientacji zawodowej. Współpraca w grupie uczniów polskojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz wspólne gry i zabawy zbliżyły ich do siebie i wymusiły potrzebę komunikacji.

  Umiejętności językowe owocowały również w organizacji czasu wolnego podczas pobytu w miejscu zakwaterowania w gościnnej Bursie szkolnej nr1 w Jeleniej Górze. Popołudniowy tenis stołowy, piłkarzyki, gry planszowe i logiczne, wspólne kibicowanie naszym drużynom oraz atrakcja wieczoru dyskoteka.

  W ostatnim dniu pobytu uroczyście podsumowaliśmy projekt wręczone zostały certyfikaty i upominki. Po przeprowadzonej ewaluacji można wnioskować, że uczestnikom projektu najbardziej odpowiadają aktywności związane ze sportem i rekreacją

  Uściskom i nie było końca wszyscy żałowali, że to już ostatnie spotkanie natomiast młodzież jednogłośnie wyraziła chęć zorganizowania kolejnego spotkania.

  Koordynator projektu

  Edyta Pławińska

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  20.06.2018

  ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZOLNEGO.

  KLASY 1-3 GODZ. 8:30, AULA

  KLASY 4-6 GODZ. 10:00, AULA

  KLASY 7 ORAZ GIMNAZJALNE SPOTYKAJĄ SIE W KLASACH O GODZ. 8:00.

 • Zapisy do świetlicy

  15.06.2018

  Drodzy Rodzice.

  Zapraszamy Państwa do składania wniosków o przyjęcie dziecka do świetlicy skolnej.

  Wniosek mozna pobrać klikając:

  KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ_W_SZKOLE_PODSTAWOWEJ_Z_ODDZIALAMI_INTEGRACYJNYMI.docx

 • Zapraszamy na spotkanie Rodziców uczniów z klas 0 i 1.

  Zapraszamy na spotkanie Rodziców uczniów z klas 0 i 1.
 • I PARAOLIMPIADA
  05.06.2018

  Zapraaszamy do obejrzenia fotogalerii z fantaastycznego wydarzenia, które odbyło sie w naszej szkole 30 maja br.  Wspaniała rywalizacja i mnóstwo radości dzieciaków! Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz dla pomosłodawczyń i organizatorów (Lidia Jezierska, Beata Maculewicz, Ania Winter, Renata Cisińska). Zajrzyj koniecznie do galerii ---> I PARAOLIMPIADA .

 • Klasy 5b i IIa podbijają Kraków / Zakopane / Zator!
  05.06.2018

  Klasa 5b i IIa gimnazjum poznały uroki Krakowa i Zakopanego, wedrowały po Tatrach i rewelacyjnie bawiły sie w parku rozrywki Energylandia! Zapraszamy do obejrzenia galerii ---> Klasy 5b i IIa podbijają Kraków / Zakopane / Zator!.

 • Ochrona Danych Osobowych

  Ochrona Danych Osobowych
  25.05.2018

  Komunikat - RODO w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy
  W związku z tym, że od 25 maja 2018 r. przy przetwarzaniu danych osobowych należy stosować przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i ich swobodnym przepływem informujemy, że Administratorem (podmiotem ustalającym cele i sposoby przetwarzania danych osobowych) Pani/a danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, ul. Karkonoska 160, 58-508 Łomnica, spzoi.lomnica@interia.pl 
  Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Danych Osobowych) są tożsame z danymi kontaktowymi Administratora wskazanymi w zdaniu poprzednim.
  Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa oraz zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania są przepisy prawa regulujące funkcjonowanie szkoły lub zgoda osoby, której dane dotyczą.
  Dane będą przetwarzane do czasu, w którym ustanie cel dla którego zostały zebrane lub sprzeciwu, co do przetwarzania danych osobowych osoby, której dane dotyczą, w zależności co nastąpi pierwsze. Każdy ma prawo żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Każdy ma prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych, którą udzielił Administratorowi. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. Każdy ma prawo do wniesienia skargi do Organu Nadzorczego tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  Obowiązki Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy powierzono, z dniem 24 maja 2018 r. , Pani Sylwii Zgierskiej prowadzącej działalność pod firmą IDO Ochrona Danych.
  25.05.2018 r.
  Katarzyna Dziedziela
  Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy

 • I Olimpiada Integracyjna

  I Olimpiada Integracyjna
  24.05.2018

  Dnia 30.05.2018 w naszej szkole odbędzie się I Olimpiada Integracyjna dla dzieci z powiatu jeleniogórskiego. 
  Rozpoczęcie o godz .9.15. 
  Serdecznie zapraszamy, Organizatorki:
  Beata Maculewicz
  Lidia Jezierska 
  Renata Cisińska 
  Anna Winter

 • ZAPRASZAMY NA FESTYN

  23.05.2018

  ZAPRASZAMY NA FESTYN - Obrazek 1

 • INFORMACJA!!

  19.05.2018

  Przypominamy, że dzień 21. 05. 2018 (poniedziałek) jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Jednocześnie zapraszamy na coroczny Festyn Integracyjny, który odbędzie się dnia 26 maja (sobota). Startujemy o godzinie 9:00!!

 • Niemieckojęzyczny konkurs recytatorski.

  Niemieckojęzyczny konkurs recytatorski.
  11.04.2018

  10, 04, 2018 r. Martyna Ambrosiewicz wywalczyła PIERWSZE MIEJSCE utworem F.Schlillera " Der Handschuh" w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji niemieckiej w SP Mysłakowicach.Gratulujemy! P.Skórzecka, A.Winter

  Niemieckojęzyczny konkurs recytatorski. - Obrazek 1

   

  Niemieckojęzyczny konkurs recytatorski. - Obrazek 2

 • 4a,c, 5b - Podbijamy Liberec!
  10.04.2018

  Liberec? Czemu nie! Z koleżankami i kolegami z klasy zawsze jest miło spędzić czas poza szkołą.
  Świetnie bawiliśmy się nauką w IQLandii, zwiedziliśmy miasto integrowaliśmy się podczas spaceru w ZOO. 
  Nauczyliśmy się gospodarowania walutą i nabyliśmy umiejętność komunikacji za granicą kraju :)
  Oprócz wspaniałego humoru dopisała nam również pogoda.... Zapraszamy do obejrzenia galerii: 4a,c, 5b - Podbijamy Liberec!.

 • Interreg - spotkanie w Boxberg
  10.04.2018

  Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii:  Interreg - spotkanie w Boxberg.

 • Dwudniowe spotkanie uczniów w szkole w Boxberg/O.L

  Dwudniowe spotkanie uczniów w szkole w Boxberg/O.L

  W dniach 23-24 marca 2018 r. w ramach Projektu „Transgraniczna edukacja w zielonej klasie dla lepszej przyszłości” realizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy oraz Freie Schule Boxberg/O.L z Niemiec, uczniowie z Łomnicy odwiedzili partnerską szkołę w Boxberg/O.L. 

  Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020. 

  Podczas dwudniowego spotkania w mieszanych grupach polsko – niemieckich uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, kulinarnych, komunikacyjnych i sportowych. 

  Z naturalnych produktów takich jak: drewno, wełna, papier, wosk pszczeli, wspólnie przygotowywali upominki wielkanocne. Podgrzanym woskiem ozdabiali wydmuszki z jajek, następnie kolorowali je za pomocą barwników pochodzenia roślinnego np. soku z buraka, wyciągu z cebuli, kurkumy, owsa, itp. Z arkuszy wosku pszczelego wykonywali ozdobne świece. 
  Chłopcom najbardziej przypadła do gustu technika string-art., czyli sztuka sznurka - obraz z wełny i gwoździ, młotki szybko poszły w ruch, natomiast wśród dziewcząt największą popularnością cieszyła się nowa umiejętność filcowania wełny. 
  Wszystkie wykonane w czasie zajęć upominki, uczestnicy mogli zapakować we własnoręcznie wykonane torebki prezentowe z motywem zajączka. Kulinarnym hitem były przyrządzane z jaj smaczne słodkie placki. 

  W ramach pobytu odbywały się również zajęcia ruchowe. W sali gimnastycznej podczas Zumby uczniowie mieli możliwość wspólnej zabawy przy muzyce, zrelaksowania się oraz rozruszania wszystkich grup mięśniowych, w drugim zespole poznawali podstawowe zasady technik samoobrony i zachowania w sytuacjach zagrożenia w razie nagłego ataku napastnika.

  Drugi dzień pobytu spędziliśmy w Osadzie Erlichthof - muzealnej wiosce nad Nysą Łużycką – składającą się z prostych drewnianych domów wykonanych techniką zrębową, w większości pochodzących z wiosek, które musiały ustąpić miejsca wydobyciu węgla brunatnego. Zwiedziliśmy wystawę "Wolfsscheune" obejrzeliśmy ciekawy film i prezentację na temat wilków. 
  Współpraca grupach, uczniów polskojęzycznych i niemieckojęzycznych, zbliżyła ich do siebie oraz wymusiła potrzebę komunikacji.

  Wszystkie zajęcia prowadzone były w sposób kompetentny i ciekawy dla uczniów, o czym świadczył wynik ewaluacji poszczególnych zajęć. Większość uczniów stwierdziła, że zajęcia bardzo im się podobały.

  Spotkanie z uczniami z Niemiec zakończyło się smacznym obiadem, na którym swoją obecnością i serdecznym przemówieniem zaszczycił nas burmistrz Boxberg/O.L
  Koordynator projektu 
   

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

  WESOŁYCH ŚWIĄT - Obrazek 1

 • Rekrutacja do działów przedszkolnych oraz klas pierwszych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy.

 • Zapraszamy na Mistrzostwa!!

  14.02.2018

  Zapraszamy na Mistrzostwa!! - Obrazek 1

 • Dzień Babci i Dziadka w klasach 0a i 0b
  21.01.2018

  12 stycznia dzieci z klasy 0a i 0b zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
  Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.Zapraszamy do obejrzenia galerii Dzień Babci i Dziadka w klasach 0a i 0b.

 • - Obrazek 1