Nawigacja

Biblioteka

Biblioteka - strona główna

                                                Bibliotekę prowadzą:

              Małgorzata Łabuz,  Danuta Dąbrowska, Patrycja Skórzecka

                                                                                                        

                                              Udostępnianie zbiorów:

                                     poniedziałek, piątek:  8.00 - 14.30

                                           wtorek, środa: 8.00 - 15.00

                                               czwartek: 7.45 - 14.30

 

     Nasza biblioteka to specyficzne miejsce w szkole. Można w niej wypożyczać książki, poczytać czasopisma, poprosić o wyszukanie ciekawej lektury, znaleźć informacje w Internecie, ale przede wszystkim to przyjazne miejsce dla każdego kto tutaj się pojawi.

     Wypożyczalnia i czytelnia czynne są w tych samych godzinach od poniedziałku do piątku.
Gromadzimy księgozbiór zarówno dla uczniów (lektury, literaturę piękną, popularnonaukową, słowniki, encyklopedie, podręczniki, czasopisma) jak i nauczycieli (czasopisma i literaturę metodyczną). 

        Księgozbiór jest wzbogacany poprzez zakup książek z funduszu Rady Rodziców, dary indywidualne i od różnych instytucji, poprzez udział biblioteki w  specjalnych programach ("Książki Naszych Marzeń" w 2015 r.,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" w latach 2020 i 2022)  oraz pozyskiwane przez bibliotekarki z racji organizowania  imprez z udziałem wydawnictw i księgarń. Księgozbiór jest skatalogowany w systemie komputerowym MOL. 
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych organizujemy cykle quizów, konkursów i zabaw. Podobnie dzieje się w całym roku szkolnym! Wszystkie działania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych czytelników!

     Każdy czytelnik może sam poszukać książki na półce lub skorzystać przy tym z pomocy bibliotekarki lub starszych uczniów. 

     W obrębie biblioteki działa pracownia pedagogiczna, w której znajduje się wydzielony księgozbiór metodyczny. W tym pomieszczeniu nauczyciele mogą prowadzić indywidualne nauczanie, terapię pedagogiczną lub przygotowywać się do zajęć z uczniami.

     Biblioteka jest miejscem lubianym przez uczniów, choć nie zawsze jest tu cicho to jednak można odpocząć, pogadać, odrobić lekcje, realizować się artystycznie (np. w Klubie Filmowym Avatar) albo zaszyć się wśród regałów w magazynie książek i … pomarzyć. 
 

  Zapraszamy do biblioteki wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły. smiley   Bibliotekarki

                                                 Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty!

 

 

 

                           

 

 

 

                  ​​​​​​​